Zvláštne spôsoby nielen na Slovensku

Autor: Dominik Bokšanský | 26.6.2012 o 23:49 | (upravené 27.6.2012 o 0:03) Karma článku: 11,69 | Prečítané:  963x

Možno je to iba môj pocit no domnievam sa, že to čo sa deje v dnešnej Európe bude mať bolestivé následky. Kto si to odnesie? Prospešná vrstva obyvateľstva. Tí čo pracujú, tí čo sa snažia, tí čo platia dane a odvody, tí čo míňajú, tí čo tvoria hodnoty.

Dôvodom mojich domnienok je fakt, že minimálne na Slovensku v situácií aká tu je sa nezačalo REÁLNE šetriť. Šetriť preto, lebo je to s najväčšou pravdepodobnosťou liek na aktuálny stav. Zatiaľ sa len vyhľadávajú prostriedky na miestach kde ešte „sú“ a presúvajú na miesta kde nie sú a ani NIKDY nebudú.

Nie je náhodou šetrením škrtanie výdavkov pričom sa začne od najmenej potrebných, prípadne dôjde k zmenám za účelom zefektívnenia zavedených systémov? U nás sa šetrí spôsobom, že výdavky zostávajú, prípadne sa zvýšia a na ich pokrytie je snaha získať odniekiaľ viac peňazí. Odkiaľ? ...

Dokážete požičať niekomu peniaze ak sami nemáte? Nedokážete? Ako to potom dokáže štát? Môže taký systém fungovať?

Každý súkromný podnik, ktorý by fungoval rovnako ako náš štát by o malú chvíľu skrachoval. Štát si však dokáže „výhodne“ požičať a nech to splatí kto chce. Kto za to nesie zodpovednosť? Nikto? ... Alebo my všetci?

Miera korupcie? Tá nezaujíma takmer nikoho. Takpovediac sme sa s tým naučili žiť a berieme to ako holý fakt. Aktuálnou témou sú vzdušné zámky v podobe záruk, garancií, valov a také skomplikovanie systému, aby tomu rozumelo čo najmenej ľudí ... ty volič len rob, plať a o nič viac sa nestaraj!

Niekedy je najlepšie povedať: „Veď ostatní to tiež tak robia“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?